Zahraniční zkušenosti EYBL South U17-B Stage 1

Zahraniční zkušenost - EYBL South U17-B Stage 1

Skvělý vstup našich "u17" do EYBL Central Conference!

Naše mladá skupina kadetů v aktuálních dnech reprezentuje značku "Future Stars" na další mezinárodní akci v rámci kolotoče European Youth Basketball League - po minulosezónních úspěších na tomto fóru tentokrát v Rumunském 1. stage v Cluj-Napoca. Po prvním hracím dni si bereme plný počet bodů po 2 takticky skvěle zvládnutých utkáních už i s našimi novými posilami ze Slovenska!
Ve skupině B Jižní divize jsme si na úvod turnaje změřili síly se soupeřem ze Slovenska, vrstevníky z Komárna jsme deklasovali výhrou o 53 bodů!
Nejlepším střelcem sov byl Martin Pospíšil, který se spolu s 20 body zaskvěl i 11 doskoky a připsal si tak cenné double double!
Na tuto metu sahali takové hráči Lomička (18b+9d) a Chlupis (15b+9d) a spolu se zbytkem týmu dokázali BBA Komárno předčit na doskoku obdivuhodným poměrem 61-31!
V druhém zápase včerejšího hracího dne jsme si dokázali poradit s Sopron SI více než 10 bodovým rozdílem 77: 63. V zápase bodově opět dominovali lídři současné sedmnáctky Martin Pospíšil (22b + 11d) a Samuel Macht (10b + 12d), kteří si připsali double double v kombinaci s doskoky.


Mladé sovy zdolané až v posledním zápase
Po perfektně vydařeném vstupu do turnaje si naši kadeti "u17" podařili následně i s Cluj Napoca 63: 85. V zápase se opět skvěle předvedli naše nové mládežnické akvizice ze Slovenska Martin Chlupis a Martin Pospíšil, kterí zatížili konto soupeře 24 a 16 body, k nimž doplnili 5 a 11 doskoků! Náš další perspektivní talent a lídr Jan Mondschein v těsném závěsu dokončil zápas na 15 bodech s +/- skóre 21 v plusových hodnotách!
Poslední zápas turnaje nám však nevyšel podle představ, ve čtvrtečním zápase jsme se museli sklonit před kvalitou velmi renomovaného soupeře Basketball Club Cibona. Po 40 minutách svítilo skóre -9 z našeho pohledu 58:67. V zápase se na dvouciferná čísla v bodech dopracovala až čtveřice mladých sov - Mondy, Pospíšil, Macht a Chlupis - ani to však nezabránilo ke konečnému poměru zápasů 3/1, který si odnášíme z prvního stage-u tohtosezónního EYBL-u. V momentální fázi turnaje tak obsazujeme skvělé bronzové místo, následovat bude únorové okno v Rakouské Vídni.

Individuální výkony během rumunského prvního stage-u EYBL skupiny B

Minulovíkendovou European Youth Basketball League a první stage v rámci centrální skupiny „u17“ si zakončíme zaostřením na individuální výkony našich mladých sů pod taktovkou generálního manažera Petra Jachana. Naše 3. místo, které nakonec pramenilo až z poslední porážky bylo podstatně ovlivněno skvělými výkony hned několika hráčů - my se nyní spolu podíváme na ty nejlepší v rámci celého turnaje.
Nejlepším hráčem celého týmu se stal náš odchovanec a jeden z největších talentů současné české mládežnické basketbalové scény Jan Mondschein. Stále jen 15letý mega talent, který si už stihl zapsat své první minuty například iv první lize se skvěle předvedl hlavně v zápase proti Sopron SI, kde nasbíral 14 bodů a 7 doskoků! Připomínáme, že věková kategorie EYBL-u na tomto fóru byl „u17“! Mondy si celkově zapisoval v průměru téměř 12 bodů a 5 doskoků na utkání.
Co se týče podkošového prostoru, své úkoly si skvěle plnila dvojice mladých sov Macht a Lomička. Tato dvojice již klasicky sahala na hodnoty double-double v kombinacích bodů s doskoky hned v několika utkáních! Samo turnaj zakončil s průměrem 9 doskoků na zápas, ke kterým pravidelně přidával 8 bodů zatímco Kubo vedle 10 bodů sbíral pravidelně po 8 doskoků!
Významnou roli v aktuálně ukončené zastávce na palubovce odehrála i naše nová slovenská dvojice v kombinaci Pospíšil a Chlupis! Obrovské talenty ze susedního Slovenska jsme se rozhodli posunout v jejich kariéře dál skrz náš program "Future Stars" s vidinou jejich obrovského potenciálu, který na turnaji jednoznačně potvrdili... Maťo Pospíšil si z EYBL-u odnáší cenu All-Stars za skvělé průměry téměř 20 bodů při efektivitě nad hodnotou 19! Druhý zmiňovaný, Martin Chlupis dokončil turnaj o průměru 14 bodů při efektivitě nad hodnotou 15... Oba představují obrovský potenciál nejen na setkáních na mezinárodním fóru, jejich přínos bude jednoznačně citelný během celé, aktuálně rozjeté sezóny 2022/2023 na domácí scéně!
Skvělé týmové, ale i individuální výkony nám zajistily slušnou pozici na nadcházející setkání v rámci Centrální skupiny "u17", ve které i letos jednoznačně cílíme na nejvyšší příčky!
Nejblíže se naše sovy "u17" v rámci EYBL-u představí v rakouské Vídni, kde se mládežnický segment naší akademie "Future Stars" přesune už začátkem února příštího roku.