Zahraniční zkušenosti U17 pokračují v EYBL dubnovém play-off!

Zahraniční zkušenost - U17 pokračují v EYBL dubnovém play-off!

Včera naši kadeti odcestovali v rámci European Youth Basketball League na své třetí představení v této soutěži do Maďarského města Pécs. Po ne moc povedené první stage, kde jsme měli možnost nastupovat na zápasy v aréně Pala Barbuto – palubovce týmu Napoli Basket, hrajícího v italské Serii A, jsme se umístili „jen“ na nižším 5. místě. To se ale vracíme zpět do listopadu, kdy pro naše „u17“ EYBL CE group B/stage I představovala první mezinárodní turnaj po covidové přestávce. Po důležitém vítězství v prvním zápase, kdy se nám podařilo zdolat jednoho z favoritů na celkové prvenství ve skupině - domácích BC Napoli Basket, jsme v Itálii z důvodu zranění přišli o našeho hlavního rozehrávače. To se postupně odrazilo na zbývajících zápasech, kdy jsme prohráli druhý zápas s polským Krakowem, a dalším velmi silným Italským soupeřem - akademií Next Step. Pozitivem byla však zvládnutá koncovka s rumunskou Bukureští, která nám dávala naději pro další zastávky soutěže.
USK Praha : BC Napoli Basket (63:53)
USK Praha : Oknoplast Korona Krakow (70:81)
USK Praha : LEII Bucharest (64:61)
Next Step Academy : USK Praha (73:59)
Z ne moc příznivé odrazové pozice jsme následně v lednu odcestovali do Maďarské Budapešti, ve které nás čekal zbytek soupeřů z naší skupiny B. Stage II se nám v porovnání s tou první podařila několikanásobně více – hned v úvodu jsme byli schopni zdolat akademii Zsiros. Následně jsme v největším městě Maďarska dominantním způsobem zdolali i našeho dalšího soupeře z Vídně – D.C Timberwolves. Během maďarské zastávky se náš tým prezentoval velmi kvalitní a stabilní hrou, která nás postupně dovedla po dalších 2 vítězstvích až na vrchol tabulky druhého turnaje. V celkovém součtu bodů jsme tak po dvou prvních zastávkách obsadili finální 4. místo, kdy jsme se dostali před zmiňovaný BC Napoli Basket vzhledem k zájemnému zápasu.
USK Praha : Zsiros Akademie (78:61)
Vienna D.C Timberwolves : USK Praha (39:102)
USK Praha : Crest Academy (74:43)
Inter Bratislava : USK Praha (57:84)
Po závěrečném 4. místě po základní části se v play-off setkáme s nejlepšími týmy z naší B a také A skupiny. Opět nás čeká souboj proti akademii Next Step (bilance 7/1), neporaženým Varese Academy Basketball (8/0), a závěr play-off proti Ratgeber Academy. První zápas nás čeká už dnes s úvodním hvizdem od 10:00!
USK Praha : Next Step Academy (05-04-2022 10:00)
Varese Academy Basketball : USK Praha (06-04-2022 17:30)
Ratgeber Academy : USK Praha (07-04-2022 11:00)
V případě postupu z Play-Off by nás čekal úplný závěr letošní EYBL sezóny, která vyvrcholí velkým superfinálem v Lotyšské Rize. Závěrečný turnaj se uskuteční na konci dubna.