Zahraniční zkušenosti SOVY NA ÚVOD DRUHÉHO TURNAJE EYBL U16 PORAZILI BAYERN MNICHOV

Zahraniční zkušenost - SOVY NA ÚVOD DRUHÉHO TURNAJE EYBL U16 PORAZILI BAYERN MNICHOV

Sovy na úvod druhého turnaje EYBL U16 v Budapešti porazili Bayern Mnichov 74:64. K utkání nastoupili po celodenním tripu Praha - Budapešť, nicméně na tempu hry to nebylo ani trochu vidět. První tři minuty patřily jednoznačně Sovám, které jednoduchými kombinacemi a rychlým přechodem otevřeli utkání skórem 11:4. Bayern se po timeoutu lehce vzpamatoval a konec první části tak skončil 21:12. Druhá čtvrtina patřila jednoznačně hráčům Mnichova a poločasové skóre 31:32 slibovalo vyrovnaný průběh utkání. Ani po třetí čtvrtině nebylo zcela jasné, který z týmů má v utkání navrch - mladé Sovy držela v utkání slušná střelba z dálky (7/20) a Bayern trestal každou ztrátu míče rychlým protiútokem. V poslední desetiminutovce však Sovy bránili mnohem lépe než soupeř a zaslouženě slaví první vítězství na turnaji.

Komentář Jan Pospíšil: "Začali jsme velmi aktivně a rychle se nám podařilo dostat do tempa. Chtěli jsme soupeře dostat od začátku pod tlak, což se nám dařilo a těžili jsme z toho po celou dobu utkání. Musíme zredukovat ztráty míče a přestat zbytečně riskovat v přechou na obrannou polovinu. Turnaj teprve začíná, teď musíme co nejrychleji zregenerovat a připravit se na zítřejší Albu Fehervár."