Zahraniční zkušenosti Daimiloptu International Basketball Youth Tournament

Zahraniční zkušenost - Daimiloptu International Basketball Youth Tournament

Co se týče ligových povinností, v domácí lize jsme byli účastníky všech závěrečných částí od nejmladších ročníků – sezóna pro nás ani po medailových taženích však nekončí! Důležitým bodem programu bude pro nás již v nejbližších dnech renomovaný zahraniční mládežnický turnaj "Daimilotpu", jehož 18. ročník se uskuteční v termínu od 2.6. - 5.6. Naše "u15" pod vedením hlavního trenéra Martina Bašty v nejbližších dnech zažije italskou atmosféru v Boloňských arénách Palestra Furla a PalaDozza, která je také přezdívaná i jako Il Madison, podle Madison Square Garden v New Yorku.
Historicky se Daimiloptu International Basketball Youth Tournament může pyšnit „nabitým“ obsazením, kdy se na tento prestižní turnaj zvou významné akademie – o tom také svědčí i listina předchozích vítězů, na které nechybí obrovské organizace jako Maccabi Tel Aviv, Virtus Bologna, KK Vizura, K.K. Split či akademie K.K. Dražen Petrovic Sibenik. V aktuální 18. ročníku se naši žáci postaví proti několika zahraničním akademiím na nejvyšší úrovni. Celou 10 - člennou skupinu tvoří týmy:
Tapiolan Honka Espoo (Finsko)
Považská Bystrica (Slovensko)
USK Praha
Hkk Čapljina Lasta (Bosna)
KK Cedevita Olimpije Ljubljana (Slovinsko)
Pol. Masi Casalecchio (Itálie)
Pontevecchio Bologna (Itálie)
SG Fortitudo Bologna (Itálie)
UP Calderara (Itálie)
Stars Basket Bologna (Itálie)
V nejbližších dnech nás čekají skupinové zápasy proti Pol. Masi Casalecchio (2.6., 9:00), UP Calderara (2.6. 15:00), Stars Basket Bologna (3.6. 17:00) a následný „postupový pavouk“ ve formátu bojů o umístění, semifinálových a finálových zápasů.
V průběhu následujících dní budeme také sdílet finálové výsledky a prokliky na streamovací platformy zabývající se turnajem.

První den turnaje s plusovým skóre +120!

Naši žáci skvěle ovládli vstup do Torneo Daimiloptu, kdy se jim podařilo během prvního hracího dne zdolat italské týmy Pol. Masi Casalecchio a UP Calderara... V Evropské konferenci tak po prvním dni obsazujeme první místo se stejnou bilancí vítězství jako KK Cedevita Olimpije Ljubljana – v náš prospěch hraje vyšší bodové skóre, které jsme po dnešku „vytáhli“ na +120!

Pol. Masi Casalecchio - USK Praha 51:102

Martin Bašta (hlavní trenér USK "u15"):
"V prvním zápase jsme se setkali s klasickým italským basketbalem. Pro naše hráče šlo o obrovskou zkušenost - jak kvalitně dokážou být hráči technicky připraveni, hlavně v basketbalovém přemýšlení... Zápas jsme nezačali vůbec dobře, a trvalo nám něco kolem 3 minut než jsme se dostali do "provozní teploty" a začali skóre postupně otáčet... To nakonec skončilo až na 50 bodovém rozdílu, zápas však jednoznačně nebyl tak jednoduchý jako naznačuje závěrečné skóre. Vedle toho, jakým rozdílem jsme vyhráli jsem hlavně rád, že jsme mohli zapojit všech 12 hráčů, které na turnaji máme."

UP Calderara - USK Praha 40:109

"Dnešní druhý zápas proti dalšímu italskému soupeři jsme kontrolovali od začátku až po konec. V poslední čtvrtině jsme o něco polavili v koncentraci, nedařilo se nám zvyšovat náš náskok tak efektivně a rychle jako v prvních třech čtvrtinách. Každopádně jsem opět spokojen s tím, že jsme dokázali rotovat všech 12 hráčů a všichni si dostatečně zahráli. Rozhodně jsme pošetřili síly na zítřejší zápasy!"

Do semifinálových bojů bez zaváhání!

Martin Bašta (trenér USK Praha "u15"):
„Třetí zápas proti třetímu italskému soupeři přinesl další super zkušenosti a poznání pro naše hráče. Soupeř hrál velmi hezký basketbal kdy jeho hra byla založená na velmi rychlém pohybu hráčů bez míče a také samotného balónu a s tím jsme si první poločas neuměli moc poradit. V druhém poločase jsem začali trochu více aktivněji bránit, přidali na agrasivitě a hned jsme soupeři odskočili. Moc se těšíme na zítřejší den kdy se turnaj přesouvá do velké arény Paladozza kde hraje italskou sérii A domácí tým Fortitudo Bologna.“
Evropskou skupinu tak po 3 výhrách uzavíráme z první pozice a plusovým skóre +143! Stejný počet vítězství má na svém kontě stále i KK Cedevita Olympia Ljubljana, v náš prospěch však hraje zmiňované vyšší plusové skóre... Semifinálové souboje startují už dnes od 13:00 v centrální aréně Paladozza, ve které bude pokračovat většina závěrečných zápasů.

Stars Basket Bologna - USK Praha 53:76

Naším soupeřem bude dnes od 19:00 ve zmíněné centrální aréně Paladozza, kde v rámci Italské Série A nastupuje Fortitudo Bologna, tým z 1. místa v italské skupině - Pontevecchio Bologna! Link na streamovací platformu přidáme na naše sociální sítě v průběhu dne...

Posledním vítězem turnaje byl Maccabi Tel Aviv, podaří se nám napodobit tento úspěch?

„Semifinále přineslo velmi vyrovnané utkání a byl to dosud nejtěžší zápas pro naše hráče. Soupeř byl znovu velmi dobře technicky vybavený a krásně nám ukázal na čem musíme dost a dost pracovat. Ikdyz jsme vedli téměř po celou dobu utkání a v určité fázi jsme odskočili na 10 bodové vedení tak vždy jsme našima chybama vrátili soupeře do zápasu místo aby jsme zápas urvali a získali ho v klidu pod kontrolu. Jsou to cenné a skvělé zkušenosti pro náš tým a moc se těšíme na zítřejší finále proti opravdu top týmu KK Cedevita Olympia Ljubljana.“
V závěrečném zápase turnaje se utkáme s také doposud neporaženým Kk Cedevita Olimpije Ljubljana, která si v semifinále poradila s týmem Pol. Masi Casalecchio 43-119. Vyvrcholení celého turnaje se bude opět odehrávat ve špičkové aréně Paladozza, ze které si naše mladé pušky v Itálii odnášejí zatím skvělý basketbalový zážitek!

Pontevecchio Bologna - USK Praha 60:68
Finálové utkání je na plánu dnes od 16:30, link na stream naleznete na našem Instagram profilu.

Patnáctka téměř ovládla Itálii – sklonit hlavu jsme museli až ve finále!

18. ročník mezinárodního mládežnického turnaje „Daimilotpu“ se bude konat v historickém dějišti Palestra Furla a ve fantastické PalaDozza - s touto informací jsme se 2.6. přesouvali do hlavního města regionu Emilia-Romagna v severní Itálii. Turnaj s téměř 20 letou historií a pravidelnou účastí evropských basketbalových gigantů jako Maccabi Tel Aviv, Zalgiris Kaunas či Partizan Bělehrad představuje opravdu vynikající úroveň s možností získávání cenných zkušeností... Nechybělo mnoho a mohli jsme se stát aktuálním vítězem tohoto renomovaného basketbalového svátku!
Turnaj jsme začali skvěle, v evropské konferenci jsme po prvních 2 zápasech nasbírali plusové skóre +120, po výhrách nad Polisportivou Giovanni Masi a Calderara Pallacanestro jsme končili den jako jednotka skupiny. Ve třetím zápase jsme využili chytře ušetřenou energii po prvním dni – obrovskou výhodou byla schopnost implementace každého hráče z finálového 12 členného výběru USK. Stars Bologna, další italský celek, jsme porazili o více než 20 bodů. Ve vyřazovacím pavouku jsme si mohli naše síly poměřit s dalším azurovým výběrem – Pontevecchio Bologna. Těsné 8 bodové vítězství nás následně posunulo proti druhému nejlepšímu týmu z naší mimoitalské skupiny - KK Cedevita Olimpije Ljubljana.
Ve finálovém souboji se utkaly do té doby 2 neporažené týmy, kdy jsme si vyšší skupinovou pozici zabezpečili lepším plusovým skóre... Vítěz utkání měl možnost navázat na poslední předcovidový úspěch v rámci Daimiloptu, kdy titul nad hlavu zvedl zmíněný Maccabi Tel Aviv "u15". Zápas jsme však nezvládli podle představ a pražský výběr v náročné konkurenci nakonec obsadil skvělé druhé místo. S krásným umístěním si také odnášíme nezapomenutelný zážitek spojený se zkušenostmi a hrou v prvotřídních arénách!